Mgr. Jaromír Zámečník

Vzdělání:

  • JAMU Brno: Hra na akordeon
  • Konzervatoř Brno: Hra na akordeonAbsolvoval brněnskou Konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění obor hra na akordeon.

Praxe v oboru a umělecké aktivity:

  • ZUŠ Veveří: od r. 1983
  • Do dnešní doby vystupuje koncertně nejen sólově, ale i v různých komorních obsazeních.
  • Laureátem národních (Hořovice) i mezinárodních akordeonových soutěží (např. Španělsko, Francie, Venezuela, Anglie, Nizozemí, atd.).
  • Se svými žáky se zúčastňuje od počátků své pedagogické činnosti národních (soutěže vypisované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR) a mezinárodních akordeonových soutěží (např. Slovensko, Rakousko, Praha), na kterých jsou tito žáci pravidelně oceňováni titulem laureát v sólových, komorních a orchestrálních kategoriích.

Akordeon vyučuje individuálně a žáci mají možnost během studia se uplatnit v komorní hře nebo v akordeonovém souboru školy. Akordeonové oddělení naší školy nabízí případným zájemcům výuku hry na klávesový nebo knoflíkový nástroj (v případě klávesového nástroje je zde možnost zapůjčení malého akordeonu pro začátečníky). Oblast výuky se týká jednak klasické literatury pro tento nástroj, dále také oblasti jazzové hudby, tzv. vyššího populáru, taneční muziky a world music.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací