Elen Machová

Vzdělání:

  • JAMU Brno, Konzervatoř Plzeň – obor hra na housle 

Praxe v oboru a umělecké aktivity: 

  • Od roku 2001 pedagogicky působí na Filozofické fakultě Masarykovy university v Brně,  vyučuje obor hra na barokní housle a ansámblová hra.
  • Specializuje na autentickou interpretaci hudby 16. -18. století. Absolvovala mistrovské kurzy hry na barokní housle pod vedením Johna Hollowaye, Chiary Banchini, Annegret Siedel, Enrica Gattiho, Simona Standage, Wielanda Kuijkena aj.
  • Působí jako koncertní mistr orchestru Czech Ensemble Baroque a Musica Florea. Dále je stálou členkou souboru Collegium 1704 a Ensemble Inégal. Je též vyhledávanou komorní i sólovou  houslistkou/violistkou a často je pozývána ke spolupráci do dalších tuzemských a zahraničních ansámblů.
  • S těmito tělesy se zúčastnila řady významných mezinárodních hudebních festivalů. Spolu s výše uvedenými ansámbly pořídila mnoho nahrávek na CD, pro Český rozhlas, Českou televizi a zahraniční media.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací