TEADTRITO

Komorní soubor TEADTRITO vznikl v roce 2015 pod pedagogickým vedením Mgr. Veroniky Klaškové a MgA. Eleny Pokorné. Název byl původně vytvořen pro účely soutěže, a to kombinací počátečních slabik křestních jmen zakládajících členů. Během následujících let se někteří žáci obměnili, avšak obsazení zůstává nejčastěji ve složení 1-3 zobcové flétny, klavír nebo cembalo, violoncello a perkuse.

TEADTRITO vystupuje pravidelně na slavnostních koncertech školy, ale také na různých společenských či soukromých akcích. Zúčastnili se také dvou ročníků letních kurzů Bystřická letní flétna. V roce 2017 společně absolvovali I. stupeň naší ZUŠ vlastním absolventským koncertem, kde vystupovali jak se svým sólovým, tak i společným programem. V roce 2020 se těšíme na podobný počin k příležitosti absolvování II. stupně na této ZUŠ. 

Jejich repertoár zahrnuje jak renesanční i barokní skladby s doprovodem bassa continua, tak i lidové a moderní. Někdy jde o repertoár psaný přímo pro toto konkrétní obsazení, mnohdy se však jedná o úpravy tvořené na míru.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací