Zúčastni se 1. ročníku školní soutěže

Jsi žákem ZUŠ Veveří?

Nikdy jsi to nezkoušel(a)? Vůbec nevadí, zkus to teď!

Neumíš to napsat? Nevadí, stačí to jen zahrát a nahrát!

Nevěříš si nebo se stydíš? Můžeš udělat nahrávku v klidu doma.

Co za to? Sladké ceny, diplomy a drobné dárky pro každého!

Kdy to začíná? Právě teď a tvořit můžeš celý školní rok.

A co s tím pak? Nejzajímavější skladby zazní na koncertě a mohou se poslat do dalších soutěží!

Věkové kategorie:

1. kategorie pro žáky ročník narození do 2012 a mladší (skladba/y v celkové délce 1 až 3 minuty)

2. kategorie pro žáky ročník narození 2011 až 2008 (skladba/y v celkové délce 2 – 5 minut)

3. kategorie pro žáky ročník narození 2007 až 2002 (skladba/y v celkové délce 3 – 8 minut)

4. kategorie pro rodiče, prarodiče a další příbuzné našich žáků ZUŠ (skladba/y v maximální délce 10 minut) 

PŘIHLÁŠKA

Propozice:

  • Vymysli skladbu nebo píseň pro jakékoliv nástrojové obsazení nebo zpěv (sólo či komorní seskupení). Můžeš vymyslet a poslat i více skladeb (max. 5). Čím víc skladeb, tím větší šance na výhru.
  • Skladbu nahraj na video (s hrou může pomoct i někdo další, ale ty bys měl být zapojený do hry také). Pokud používáš notační program, který ti skladbu pro komorní obsazení zahraje, můžeš ho použít do videonahrávky, ale ty sám bys měl hrát alespoň jeden part na hudební nástroj či zpívat. Na nahrávce bys měl být vidět celý zepředu nebo z profilu při hraní/zpívání. Nahrávku ukaž svému pedagogovi, který ji zkontroluje a doporučí ti účast v soutěži (neplatí pro 4. kategorii).
  • Umísti odkaz na youtube a pošli nám v přihlášce odkaz. Videonahrávka musí v popisu obsahovat název skladby, jméno autora a název „ZUŠ Brno, Veveří“. Každá skladba může mít svůj vlastní odkaz.
  • Pokud se pokusíš skladbu i zapsat (jakkoliv v rámci svých možností a schopností), budeš mít bod navíc J. U 1.-2. kategorie uvítáme zápis skladby rukou, ale notační program je také možné použít. Pedagog může u těchto nižších kategorií se zápisem pomoct. Zápis skladby není podmínkou účasti soutěže.
  • Uzávěrka soutěže je 28. března 2023 na Den učitelů, výsledky ředitel ZUŠ vyhlásí do měsíce. Oceněné skladby si autoři mohou zahrát na koncertě spojeném s předáním cen a diplomů.

Ceny:  

  • Všichni si odnesou diplom s drobným dárečkem.
  • Nejzajímavější skladby budou oceněny propagačními materiály školy.
  • Další ceny – poukázky na dortík nebo chlebíček dle výběru v kavárně Bukovský, tekutá kytička pro účastníky 4. kategorie.
  • zvláštní diplomy a ceny za skladby inspirované Brnem nebo hudebním skladatelem Leošem Janáčkem
  • vybrané skladby 1. – 3. kategorie, dodané do 10. prosince 2022 a splňující propozice, můžeme odeslat do celostátní skladatelské soutěže Základních uměleckých škol. Další vybrané skladby, dodané do 15. února 2023, můžeme odeslat na mezinárodní skladatelskou soutěž do Lucemburska.

PŘIHLÁŠKA