70 let ZUŠ Veveří

Naše škola slaví sedmdesát let. To už ví téměř každý. Ale sedmdesát není jen sedmička a nula, sedm krát deset nebo LXX. 

Sedmdesát je mystické číslo, jež symbolizuje v judaismu moudrost. Moudrost znamená porozumět světu a každý rozumí během svého života světu jinak. Sedmdesát let je skoro jeden lidský život, proto chceme sedmdesátkovou výzvou  probudit moudrost všech, vás, dětí, rodičů, prarodičů,  učitelů, známých i neznámých. Každý týden vám představíme na stránkách naší školy jedno téma, které se vyskytne i v knize o škole, jež čerpá moudrost ze starých školních kronik. Součástí této knihy bude i QR kód, který bude odkazovat na to, jak pomocí své moudrosti, tedy porozumění světu, dané téma zpracujete i vy. Již teď můžete sledovat na našem facebooku i na naší stránce první výsledky této výzvy. Kéž bude i pro vás inspirativní a podnětná pro vaši tvorbu. Prostě: NECHTE SVŮJ TALENT RŮST!

GALERIE K SHLÉDNUTÍ ZDE

Výzva č. 3

Pro hudebníky: Vyťukejte, zatleskejte, zahrajte na svůj nástroj, vymyslete melodii, doprovoďte svůj rytmický základ, prostě cokoliv a tentokrát už na celý název školy ZUŠ Veveří. Přesný rytmický zápis, návod a video najdete v sekci O ŠKOLE – 70 LET ŠKOLY. Prosím dodržte všichni rychlost na metronomu 90.

Pro výtvarníky: Pomocí jakéhokoliv výtvarného způsobu vytvořte číslo 70.

Pro dramaťáky: Vytvořte krátký příběh, v jakékoliv formě, ve kterém se budou vyskytovat slova z morseovky Známá žena, Učený, Sobota, Vyučený, Erb, Rarášek, Ibis. Mladší žáci mají pouze první tři pomocná slova.

Pro tanečníky: Na jednoduchý hudební podklad, který najdete na webu v hudební výzvě, vytvořte vlastní choreografii. Tato choreografie musí obsahovat písmena Z U a S, která vytvoříte z vlastního těla.

Výzva č. 2

Jazyk, kterému porozumí všechny národy světa, jazyk, kterým chceme vytroubit do všech stran, že tu jsme je...Morseova abeceda!

Kdysi dávno žil v Americe nadšený amatérský výtvarník a elektrotechnik Samuel Morse. Ten propojil svět pomocí teček a čárek, pomocí rytmu. Protože co jiného je morseova abeceda, než rytmus? 

NÁVOD ZDE

Výzva pro vás je: zahrajte na svůj nástroj,  vytleskejte, zapískejte, zahrajte plácáním na tělo či jakkoliv jinak zkrácený název školy -  ZUS. Vše posílejte na zedekova@zusveveri.cz

Výzva pro vás je: Kdekoliv ve veřejném prostoru napište název ZUŠ Veveří. Křídou, pomocí jakékoliv výtvarné techniky, vším, co vám přijde pod ruku. Posílejte na zedekova@zusveveri.cz

Výzva č. 1

K TISKU ZDE JPG / PDF

EDOVÉ A EDINY DO KAŽDÉ RODINY

Malá figurka Edy a Ediny vám zpestří další měsíce, dny,hodiny. Začněte v tisku (Slováci v tlači), domácí tiskárna bohatě stačí.

Potom kámen, nůžky, papír, teď! Figurku vystřihnout si hleď, vybarvěte pastelkami tělo... Dále by to chtělo

obléknout postupně, postavu do kalhot, do šatů, do sukně. Abychom si čistého vína nalili, bylo by dobré dodělat tričko nebo košili

z látky nebo z papíru, rozhodně však na míru. A to je vše, slyšte, slyšte, novinu (nechtělo to žádnou vědu):

Hotového máte Edu nebo Edinu!

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací