Smyčcový orchestr "Žraloci"

Z podnětu pana ředitele a jeho vytyčeného cíle pro všechny naše žáky školy „Nechej svůj talent růst“ byla dána možnost kromě individuální a skupinkové výuky uplatnění se na velkých společných projektech, které pak umožní absolventům školy se zapojit i dále do veřejného hudebního působení nejen v městě Brně.

Mladší žáci smyčcového oddělení pod vedením Mgr. V. Mikuláškové a MgA. J. Bělohlávka mají možnost se zapojit do souboru „Žraloci“ který úspěšně funguje již třetím rokem. Ansámbl doplněný i o žáky dalších hudebních oddělení (dechové, bicí a klavírní) a nehudebními obory (výtvarný, taneční) uskutečnili již řadu projektů. Připravil několik koncerty v rámci školy (např. slavnostní v Konventu a Besedním domě) projekty pro město Brno (ZUŠ open, Minská open) a připravil i společný program i se zahraničními partnery z Lipska (provedení  1xLipsko – další se z důvodů Coronaviru přeložilo a 2x společně vystoupili v Brně).

Od letošního roku je otevřena pod vedením obou pedagogů přípravka „Žraloků“ pro začínající děti smyčcového oddělení pod názvem „Rybičky“. Budou studovat samostatný repertoár, ale také se v rámci možností již částečně podílet na společných projektech.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací