Junior Big Band

Orchestr působí při škole již od října roku 1996 a pravidelně účinkuje jak na školních koncertech, tak i na různých mimoškolních akcích, v jazz-klubech, i na soutěžích.

V roce 1999 podnikl  koncertní turné do Stockholmu. V roce 2008  orchestr v Bruselu koncertoval v Evropském parlamentu k 90.  výročí vzniku Československa V roce 2010 byl hostem MSL Big Bandu v Lipsku, kde oba orchestry uskutečnily celou řadu úspěšných koncertů. Poslední 2 roky má  Junior Big Band Brno pravidelné koncerty v prestižním Metro klubu na Poštovské ulici v Brně.  

Členové orchestru jsou vybírání ze žáků školy a jsou vedeni jak k swingovému frázování a jazzovému cítění, tak i k sólové improvizaci. Podle toho je koncipován i repertoár, vycházející s oblasti tradiční swingové hudby, až po současný jazz-rock. 

Soubor pracuje pod vedením Tomáše Prokopa.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací