Jak se k vám do školy můžu přihlásit?

Přihlášku do školy najdete na www.zusveveri.cz. Stačí elektronicky vyplnit a poslat.

Můžu přijít na talentovou zkoušku kdykoliv?

Na webových stránkách školy bude zpravidla 3 týdny před talentovými zkouškami zveřejněn rezervační systém. Vyberte si termín, který vám nejvíc vyhovuje. Odpadne pak zbytečné čekání na chodbách školy. Celá zkouška bude trvat tak 15 minut.

Můžu si u vás vybrat jakýkoliv kroužek?

 My nejsme kroužek, my jsme škola. Řídíme se rámcovým vzdělávacím plánem vydaným MŠMT. U nás si můžete samozřejmě vybrat jakýkoliv obor a jakýkoliv hudební nástroj.

Kolikrát týdně budu chodit do školy?

V hudebním oboru platí, že máte jednou týdně hru na nástroj a jednou týdně hudební nauku, ve které se učíte jakýsi hudební slabikář, základy pro to, aby se z vás stali dobří hudebníci. Výuka nástroje trvá 45 minut. Pokud jste ještě moc malí a tato doba je na vás příliš, můžete si rozdělit lekci na dvě půl hodinky. (20 a 25 minut.) Hudební nauka je povinná až do pátého ročníku. Potom si můžete vybírat z dalších možností. Můžete chodit do sboru, do orchestru, do cimbálky…je toho prostě hodně na výběr. Ale počítejte s tím, že po celou dobu docházky do školy, máte povinné dva předměty. V 6. a7. ročníku vám poskytneme dokonce hodiny tři.

Ve výtvarném oboru a v dramaťáku chodíte jenom jednou týdně, ale zato na víc hodin.

V tanečním oddělení chodíte do školy dvakrát týdně.

Můžu si vybrat konkrétního učitele?

Pokud máte zájem pracovat s konkrétním učitelem a ten má ve své třídě volno, snažíme se vám vyjít maximálně vstříc a umožnit to.

Musím mít vlastní nástroj?

Některé nástroje prostě doma mít musíte. Například klavír nebo první zobcovou flétnu. Většinu ostatních nástrojů vám škola ráda zapůjčí.

Poskytnete mi pomůcky do výtvarky?

Ano samozřejmě.

Probíhá výuka v budově na Veveří 133?

Veškerá výuka probíhá především v hlavní budově na Veveří. Tanečnice vyučují ještě v Rubínku a v ZŠ Lerchova.

Jaký styl tance se u vás vyučuje?

Vyučujeme klasický tanec, současný tanec, jazz dance, contemporary dance. Mladší děti se věnují základům taneční gymnastiky a lidového tance.

Co potřebuju mít k výuce tance a kde to koupím.

Baletní cvičky a trikot, ty koupíte v některém z Dance shopů. Veškeré ostatní kostýmy na veřejná vystoupení pořizuje škola na vlastní náklady a vám je zapůjčí.