Skladba

Hudební styly se průběhem času mění a kompoziční techniky se vyvíjejí spolu s žánry a vkusem. Dnešní profesionální hudebníci, skladatelé a dirigenti jsou nejen zdatní instrumentalisté a skladatelé, ale musí se orientovat mezi množstvím hudebních proudů, od jazzu a popu po klasiku, třetí proud a novou hudbu. Stejně jako hra na nástroj je i kompozice řemeslem a ke zlepšení vyžaduje každodenní cvičení. Je důležité pravidelně věnovat svůj čas poslechu, analýze, čtení a zápisu hudby. Důvodem studia skladby na umělecké škole je poskytnutí strukturovaného prostředí pro každodenní výuku a praxi. Je také velmi důležité naučit se velmi dobře hrát alespoň na jeden hudební nástroj.

Žáci se seznámí s nezbytnými znalostmi z oblastí jako je hudební teorie (harmonie), trénink sluchu (intonace), aranžování, dirigování, spolu s pokročilejšími studiemi orchestrace, notace a používání hudebního softwaru a digitální audio pracovní stanice (DAW). Důležitou součástí studia je také soustředěný analytický poslech hudby jako dovednost, kterou je třeba neustále zlepšovat.

Skladba

Pedagogové

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací