Sborový zpěv

Rozvrh: Pondělí 14:35 - 15:20 - mladší žáci (č. 53)

                Pondělí 15:30 - 17:00 - starší žáci (č. 53)

Sborový zpěv je určen nejen pro žáky pěveckého oddělení, ale i pro ostatní žáky. Mohou jej navštěvovat i instrumentalisté a prohlubovat tím hudební znalosti a představivost. Žáci hudebního oboru si mají možnost sborový zpěv zvolit v rámci hudební praxe.

Studium sborového zpěvu napomáhá k celkovému rozvoji osobnosti žáka. Je nejpřirozenější formou hudebního projevu, kterou je možno aplikovat zejména jako demonstraci frázování, dynamiky a výrazu při studiu na konkrétní nástroj. V některých případech (studium hry na klavír, keyboard, akordeon) sborový zpěv supluje práci v kolektivu. Svojí rozmanitostí nabízí příležitost kulturního vyžití od malých seskupení až po koncertní sbor. Motivací studia sborového zpěvu je nepochybně možnost široké škály prezentace na veřejnosti.

Sborový zpěv

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací